Şiir, Kompozisyon Jüri Üyeleri


edem-yurekli-001.jpg

 

ADEM YÜREKLİ

Adem Yürekli 1972’de Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2012 yılında Ankara’da açtığı Anlam Okulları kuruculuğunu sürdürmektedir.

MARGİF ve TEGİAD gibi iş dünyasının çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında görev alan Yürekli, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

songul-kundakci-cansiz.jpg

SONGÜL KUNDAKÇI CANSIZ

Songül Kundakçı Cansız: 1966 yılında Hatay’ın Erzin ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzin’de tamamladı. 1982’de girdiği Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili bölümünden 1986’da mezun oldu. 31 yıl Edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. 2017’de emekliye ayrıldı.

Adanapost portalında köşe yazarıdır. Bir akademik dergide “Arif Nihat Asya’nın Şiirlerinde Adana, Remzi Oğuz Arık’ın Fikir ve Hayat Coğrafyası, Bahaettin Karakoç İle Son Konuşma,  Bahaettin Karakoç’un Şiirlerinde Otobiyografik İzler, Kısa Bir Ömrün Uzun Hikâyesi: Hikâyelerinde Ömer Seyfettin” başlıklı makaleleri yayınlanmıştır.

5 Ocak 2020’de ŞAİR, ŞİİR ve ŞEHİR -ARİF NİHATIN İZİNDE ADANA isimli biyografik eseri yayınlandı.