Şiir, Kompozisyon, Kısa Film, (Bayrak Şiiri) Güzel Okuma Jüri Üyeleri


edem-yurekli-001.jpg

 

ADEM YÜREKLİ

Adem Yürekli 1972’de Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2012 yılında Ankara’da açtığı Anlam Okulları kuruculuğunu sürdürmektedir.

MARGİF ve TEGİAD gibi iş dünyasının çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında görev alan Yürekli, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

songul-kundakci-cansiz.jpg

SONGÜL KUNDAKÇI CANSIZ

Songül Kundakçı Cansız: 1966 yılında Hatay’ın Erzin ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzin’de tamamladı. 1982’de girdiği Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili bölümünden 1986’da mezun oldu. 31 yıl Edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. 2017’de emekliye ayrıldı.

Adanapost portalında köşe yazarıdır. Bir akademik dergide “Arif Nihat Asya’nın Şiirlerinde Adana, Remzi Oğuz Arık’ın Fikir ve Hayat Coğrafyası, Bahaettin Karakoç İle Son Konuşma,  Bahaettin Karakoç’un Şiirlerinde Otobiyografik İzler, Kısa Bir Ömrün Uzun Hikâyesi: Hikâyelerinde Ömer Seyfettin” başlıklı makaleleri yayınlanmıştır.

5 Ocak 2020’de ŞAİR, ŞİİR ve ŞEHİR -ARİF NİHATIN İZİNDE ADANA isimli biyografik eseri yayınlandı.

 tahir-fatih-andi-002.jpg

TAHİR FATİH ANDI

1979 Yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamladı.

2001 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başladı. 2003, 2004 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Türk Dili Okutmanı olarak dersler veren Andı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki görevine devam etmektedir.

Kısa adı SADED olan Sanat Düşünce Eğitim Derneği’nin kurucu başkanı ve hâlen Yönetim Kurulu Başkanı olan Tahir Fatih Andı aynı zamanda editörlük görevine de devam etmektedir. 

 

yusuf-ziya-oter.jpg

YUSUF ZİYA ÖTER

Şair, Yazar, Ekonomist. Adana’nın Ceyhan ilçesi Doruk mahallesinde 15.08.1944 yılında doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve lise  eğitimini Ceyhan’da tamamladı. İlk çalışmalarını, Ceyhan Lisesi’nin yayınladığı Işınsu Dergisi’nde yayınladı.  İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulu Mezunu. Özel sektörde ekonomist olarak çalıştı.

Şairin, daha önce ‘Düşüncenin Esrarı’ adlı bir şiir kitabı ile ‘Zirvelerde Dolaşmak’ isimli kitabı yayınlandı. Sekiz yıldır adanapost haber portalı’nda ekonomi editörü olarak görev yapmaktadır.