ETKİNLİK KURULU


bestami-yazgan.jpg

BESTAMİ YAZGAN

Bestami Yazgan, 1957 Osmaniye doğumlu. Atatürk Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. 17 sene Osmaniye'de yayınlanan Güneysu Kültür Sanat ve Edebiyat dergisinde genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Bestami Yazgan şiir, masal ve hikaye türünden eserler vermiştir. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1994 yılında Çocuk Edebiyatı alanında Yılın yazarı seçilmiştir. Yazar şiir alanında da yurt içinde ve yurt dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Yazarın bazı şiirleri bestelenmiştir. 

 

prof-dr-fethi-ahmet-polat.jpg

PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT

Fethi Ahmet Polat, 1969 yılında Elazığ 'da doğdu. Marmara Üniversitesi, ilahiyat Fakültesi 'nden 1992'da mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak iki yıl öğretmenlik yaptı. 2006 yılında Doçent, 2011 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalında Profesör oldu.

2011 yılında Muş Alparslan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne dekan oldu.
18 Mart 2015 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi’ne Rektör olarak atandı. Halen rektörlük görevini sürdürmektedir.

 

 

prof-dr-asim-yapici.jpg

PROF. DR. ASIM YAPICI

1966 Kayseri-Develi doğumlu. İlkokulu Ankara’da, Ortaokulu Develi’de, Liseyi ise yine Ankara’da okudu. 1989’da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1995’te Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak atandı. Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde başladığı yüksek lisans eğitimini 1996’da, doktora eğitimini ise 2002’de tamamladı. 2008’de Doçent, 2013’de Profesörlüğe yükseldi.

2019 Eylül ayı itibariyle Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim üyesi görevini sürdürmektedir.

 

atalay-tasdiken.jpg

ATALAY TAŞDİKEN 

1964, Konya, Beyşehir doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Beyşehir’de yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Fizik bölümünden 1985 yılında mezun oldu. Uzun yıllar reklam sektöründe çalıştı. Sırasıyla: karanlık oda teknisyenliği, medya sorumluluğu, Metin yazarlığı ve kreatif yönetmenlik yaptı. Üç yüzün üzerinde reklam filminin yönetmenliğini üstlendi. Otuza yakın kampanyada kreatif yönetmen olarak yer aldı. 1993 yılında Türk-Rus-Özbek ortak yapımı ‘5 Numaralı Kamp’, ‘İsmi Turagay’,  '12 Punto Senaryo Günleri'  filminin senarist ve yönetmenliğini yaptı.

 

mehmet-yurekli-004.jpg


MEHMET YÜREKLİ

Araştırmacı yazar, gazeteci. 1966 doğumlu. İlahiyat,  Medya ve İletişim mezunu. Yazıları, çeşitli gazete ve dergilerde yayımlandı. İnceleme/araştırma kitapları vardır.

Çeşitli TV ve yayınevlerinde yöneticilik yaptı. Ova Yayınları ve adanapost haber portalı’nın genel yayın yönetmenidir.

Mehmet Yürekli, 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu’nun 100. Yıl Etkinlikleri Koordinatörü