ETKİNLİK KURULU


bestami-yazgan.jpg

BESTAMİ YAZGAN

Bestami Yazgan, 1957 Osmaniye doğumlu. Atatürk Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. 17 sene Osmaniye'de yayınlanan Güneysu Kültür Sanat ve Edebiyat dergisinde genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Bestami Yazgan şiir, masal ve hikaye türünden eserler vermiştir. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1994 yılında Çocuk Edebiyatı alanında Yılın yazarı seçilmiştir. Yazar şiir alanında da yurt içinde ve yurt dışında birçok ödüle layık görülmüştür. Yazarın bazı şiirleri bestelenmiştir. 

 

prof-dr-fethi-ahmet-polat.jpg

PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT

Fethi Ahmet Polat, 1969 yılında Elazığ 'da doğdu. Marmara Üniversitesi, ilahiyat Fakültesi 'nden 1992'da mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak iki yıl öğretmenlik yaptı. 2006 yılında Doçent, 2011 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalında Profesör oldu.

2011 yılında Muş Alparslan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne dekan oldu.
18 Mart 2015 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi’ne Rektör olarak atandı. Halen rektörlük görevini sürdürmektedir.

 

 

prof-dr-asim-yapici.jpg

PROF. DR. ASIM YAPICI

1966 Kayseri-Develi doğumlu. İlkokulu Ankara’da, Ortaokulu Develi’de, Liseyi ise yine Ankara’da okudu. 1989’da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1995’te Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak atandı. Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde başladığı yüksek lisans eğitimini 1996’da, doktora eğitimini ise 2002’de tamamladı. 2008’de Doçent, 2013’de Profesörlüğe yükseldi.

2019 Eylül ayı itibariyle Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim üyesi görevini sürdürmektedir.

 

edem-yurekli.jpg

ADEM YÜREKLİ

Adem Yürekli 1972’de Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. 2012 yılında Ankara’da açtığı Anlam Okulları kuruculuğunu sürdürmektedir.

MARGİF ve TEGİAD gibi iş dünyasının çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurullarında görev alan Yürekli, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

tahir-fatih-andi-001.jpg

TAHİR FATİH ANDI

1979 Yılında Adana'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da tamamladı.

2001 yılında İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak göreve başladı. 2003, 2004 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Türk Dili Okutmanı olarak dersler veren Andı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki görevine devam etmektedir.

Kısa adı SADED olan Sanat Düşünce Eğitim Derneği’nin kurucu başkanı ve hâlen Yönetim Kurulu Başkanı olan Tahir Fatih Andı aynı zamanda editörlük görevine de devam etmektedir.